WOOCOMMERCE Mİ MAGENTO 2 Mİ ?

E-ticaret altyapıları serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Daha önce altyapılarını anlattığımız bu yazımızdans sonra, artıları ve eksilerini verdiğimiz sistemlerin karşılaştırmasına geldi sıra…

İlk olarak bu yazımızda Magento 2 ile Woocommerce altyapılarını karşılaştıracağız ve analiz edeceğiz. Bu iki sistemin sağladığı imkânları ve daha fazlasını daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.

Ayrıca, WooCommerce ile ilgili olan yazımızı okumadıysanız burayı tıklayabilirsiniz…
Yada MAGENTO 2 ile ilgili yazımıza gitmek içinde burayı tıklayabilirsiniz…

Çevrimiçi alışveriş şu anda dünya çapındaki tüm perakende satışların yaklaşık yüzde 14’ünü oluşturuyor !

Artan e-ticaret platformları ve araçları, her türden e-ticaret girişimcisinin bu büyüyen küresel pazarda varlık oluşturmasını kolaylaştırıyor. WooCommerce ve Magento 2, E-ticaretin en popüler altyapılarından ikisidir, ancak çok farklı şekilde çalışırlar. İşletmeniz için en iyisi hangisi? Bu, büyük ölçüde teknik becerilerinize ve e-ticaret girişiminizin geleceği için kurduğunuz planlara bağlıdır.

E-ticaret platformlarının toplam pazar payına bakarsanız, WooCommerce’in yaklaşık% 47,3 ile lider olduğunu ve ikinci sırada% 13,1 ile Magento2 olduğunu fark edeceksiniz. Bu iki E-ticaret platformu gerçekten de sektöründe öncü.

Buradaki amacımız hangi sistemin daha iyi olduğunu anlatmaktan ziyade hangisinin size en uygun sistem olduğunu anlamak olacak.

Hadi başlayalım… 

onları özel kılan nedir ?

Her tür E-ticarete çoğunlukla uygun olan WooCommerce, şu anda WordPress kullanıcısı için mevcut en iyi açık kaynaklı E-ticaret platformudur. Bu bir WordPress eklentisidir ve kullanıcısının herhangi bir şey satmasına ve WordPress’teki açık kaynak avantajlarından faydalanmasına olanak tanır. Kullanıcı dostu olması, muhtemelen bu güçlü WordPress E-ticaret eklentisinin önemli bir kozudur.

Öte yandan, Magento 2, çoğunlukla kullanıcı ihtiyaçlarına göre benzersiz bir şekilde tasarlanmış platformlardan biridir. Yüksek beklentileri olan çevrimiçi mağazaların tercih ettiği, eklenti bakımından oldukça zengin ve birinci sınıf bir altyapıdır.

 • Bir WordPress eklentisi olarak, E-ticaret ile ilgili tüm operasyonu sitenizin Admin panosundan yönetme yeteneğine sahiptir.
 • İndirimler, kupon kodları, kullanım sınırlamaları vb. Pazarlama kampanyalarını destekler.
 • Satış geliri, stok seviyesi, genel mağaza performansları, ürün ve müşteri incelemeleri için gelişmiş raporlama imkânına sahiptir.
 • Bir dizi yaygın ödeme sistemini, Paypal, teslimatta nakit ve kredi kartı ödemeleri için olanak sağlar.
 • Vergi sınıfları dâhil yerel vergi oranları ile vergi ayarlarını kontrol etme seçenekleri sunar.
 • SEO uyumu kolay ve yüksektir,
 • WordPress yaygın bir sistem olduğu için güvenilirdir, kolay destek bulabilirsiniz.
 • Binlerce ücretsiz ve ücretli tema ve genişletme seçeneği mevcuttur.
 • Genel olarak özelleştirilebilir bir tasarım e-mağazasına sahip olmak için şablonları kullanmanızı sağlar.
 • Hedef pazarlama, müşteri segmentasyonu ve analiz yapabilme imkânı vardır.
 • Sayısız ürün ve ürün özelliği ekleme imkânı sunar.
 • Entegre içerik yönetim sistemine sahiptir.
 • Pazarlama, müşteri desteği, ödeme, muhasebe, analiz, satış, nakliye veya site optimizasyonu gibi her türden kategori için geniş eklenti seçenekleri mevcuttur.
 • Anahtar kelimeler ve URL optimizasyonları, link ayarlamaları, sitemap oluşturma imkânı, gibi özellikleriyle SEO açısından oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır.
 • Pek çok 3. parti yazılım ile kolaylıkla entegre edilebilir.
 • Son derece ölçeklenebilir ve esnek bir E-ticaret uygulamasıdır.

sınırlamalar

woocommerce

magento 2

 • İyi korunmazsa güvenlik sorunlarına karşı savunmasız kalabilir.
 • Eklentilerin birbiriyle çelişmeleri ihtimal dâhilindedir.
 • Yalnızca WordPress barındırılan platformda kullanılabilir.
 • Çalışmak için gerekli karmaşık sistem ve geliştirme bilgisi gerektirir.
 • Temaların ve üçüncü taraf uygulamaların uygulanması zordur.
 • Uygulamayı yönetmek ve sürdürmek için yüksek vasıflı geliştirme personeli gerektirir.

fiyatlandırma

woocommerce

magento 2

 • Genel olarak Woocommerce çok yüksek bütçelere çıkan bir platform değildir. Genelde işe yeni başlayan ve çok fazla sermayesi olmayan kişilerin tercihi olmasının sebebi de budur. WooCommerce altyapılı bir web sitesi açmanın maliyeti, Magento 2 ile kıyaslandığında oldukça düşüktür. Uygun fiyatlı barındırma planları, çok sayıda düşük maliyetli ücretsiz uzantı ve temalarla WooCommerce fiyat konusunda oldukça cazip.
 • Magento 2 son teknoloji sistemi, sayısız geliştirme özelliği ve eklentileriyle meşhur bir altyapı. Dolayısıyla açık ve net konuşmak gerekirse pahalı bir sistem. Yine de iki altyapı için de net bir fiyat sunamıyor oluşumuzun sebebi, bu sistemlerin sizin ihtiyacınıza göre şekillenmesinden ve uygulanmasından dolayıdır. Bu arada hemen FİYAT TABLOMUZ’A giderek altyapılar için verdiğimiz fiyatları kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

kullanım kolaylığı

woocommerce vs magento 2

woocommerce

magento 2

 • Dürüst olmak gerekirse, WooCommerce, WordPress’inizde oldukça basit ve kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Herhangi bir geliştirme bilgisi olmasa bile WordPress kullanmaya aşina olan herkes bu eklentiyi kullanmayı ve sürdürmeyi kolayca öğrenebilir. Platform, Admin panonuzdan kolayca özelleştirilebilir. Siteyi hızlı bir şekilde test edebilir, WordPress sitesine alıştığınız sürece sorun yaşamazsınız.
 • Yeni olan herkes için, Magento 2 sistemine alışmak biraz zaman gerektirir. Karmaşık bir sisteme sahiptir. Bu tür bir uygulamaya aşina olmayan kişiler, onu yönetmeyi oldukça zor bulabilir. Dolayısıyla, yazılımın kendisi bakımı zor bir ön uç ile birlikte gelir. Çok fazla teknoloji bilgisi olmayan insanlar için de işi daha da zorlaştırır. Genel olarak, Magento 2, yeni başlayan kullanıcılar için çok kullanıcı dostu olmadığı söylenen bir platformdur. Ancak daha gelişmiş bir kullanıcı için, onu büyük ve zorlu bir çevrimiçi mağaza haline getirmek adına tüm yararlı özellikleri sunar.

performans

E-ticaret sitenizin performansı söz konusu olduğunda, yüklenmesi çok uzun süren bir web sitesine sahip olamazsınız. Bu, müşterinin sitenizi daha hızlı terk etmesine neden olarak çevrimiçi işinizde önemli bir kayba neden olur. Dolayısıyla, bir sitenin performansı büyük ölçüde barındırma sağlayıcısına ve web sitenize yüklediğiniz dosya hacmine bağlıdır.

Hem WooCommerce hem de Magento 2 için performansı, işlevselliği ve boyutu göz önüne alındığında farklı sonuçlar doğuracaktır. Dolayısıyla, platformdan bağımsız olarak, E-Ticaret sitenizin performansı çoğunlukla web barındırma sağlayıcınız, yayınlanan resimlerinizin optimize edilip edilmediği ve bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanıp kullanmadığınız gibi diğer birkaç faktöre bağlıdır.

Diğer yandan gelişmişlik bakımından önde olan Magento 2 performans açısından Woocommerce’in oldukça önünde yer alır.

güvenlik

Güvenlik önlemlerinin etkinliği olmadan hiçbir çevrimiçi mağaza tamamlanmış sayılmaz. Güvenliğin önemi hiçbir şekilde göz ardı edilemez. Hem WooCommerce hem de Magento 2, kullanıcısının bir dizi gelişmiş güvenlik önlemini etkinleştirmesine izin verir, ancak çoğunlukla uzantılar ve manuel işlem yoluyla. Müşterilerine gelişmiş güvenlik sağlamak için özel güvenlik yamaları sunan Magento 2 bir adım önde.

sonuç

woocommerce ile e-ticaret
magento 2 vs woocommerce

Magento 2 ve WooCommerce, her türlü çevrimiçi mağaza oluşturmak için kullanabileceğiniz tam özellikli e-ticaret platformlarıdır. Bununla birlikte, maliyetler, kişisel becerileriniz ve ihtiyaçlarınız aralarında yapacağınız seçimi belirler. Yazının başında da dediğimiz gibi burada bir kazanan çıkarmak için değil doğru platformu keşfetmek için yola çıktık.

Eğer küçük bir işletmeyseniz, sınırlı bir bütçeniz varsa ve geliştirme deneyiminiz yoksa Woocommerce sizin için doğru karar olacaktır. İster basit ürünler ister çeşitli ürünler satıyor olun, mağazanızı eklentiler ve uzantılarla geliştirmek sizi olmanız gereken yere götürebilir. Eğer WordPress deneyiminiz de varsa bu altyapı tam size göre.

Magento 2 ise, kendi geliştirme ekiplerine sahip, yüksek bütçelere çıkabilen kurumsal düzeydeki işletmeler için en iyi altyapıdır. Magento 2 oldukça ölçeklenebilir olup, daha büyük planları olan veya diğer büyük başarılı çevrimiçi girişimleri olan kişiler için idealdir. Uzantıları da oldukça etkileyici ve üst düzey bir sistemdir. Dolayısıyla teknik beceri ve bilgi ister. Pahalı olmasının sebebi de E-ticaret için geliştirilmiş en iyi sistem olmasıdır.

Bu iki sistemi de bizim gibi uzman ve profesyonel bir ekibe danışmadan kullanmanız sağlıklı olmayacaktır. OTAKU MEDYA Reklamcılık & Danışmanlık olarak sizleri en kısa sürede E-ticaretin şaşalı dünyasına kazandırmak istiyoruz.

Eğer hala cevaplanmamış sorularınız varsa bizimle hemen İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir