2021' DE SOSYAL MEDYAYA YÖN VERECEK TRENDLER!

Sosyal medyanın 2021 trendleri belli oldu! Sosyal medya evreninde bir adım önde olmak istiyorsanız, Facebook, Instagram ve diğer uygulamalar için en son trendleri takip etmelisiniz.

Sosyal medyada ustalaşmaya hazır mısınız? Hemen vakit kaybetmeden 2021 için tahmin edilen en iyi 7 sosyal medya trendimize bir göz atın ve rekabette öne geçmenin keyfini yaşayın.

1.) KISA VİDEOLAR DÜMENDE

Anlatmak istediklerinizi 15 saniyede veya daha kısa sürede tüketicilere aktarabilir misiniz? Instagram’ın en son gelen Reels özelliğini yaratmasını ve mega popüler TikTok’un yükselişini sağlayan oyunun adı budur. Her zamankinden daha fazla insanın telefonlarında içerik oluşturup tüketmesiyle birlikte, kısa videolar 2021’de içeriğin ağır sikleti haline gelecek.

sosyal medya trendleri 2021 , sosyal medya

2.) E-TİCARETİN ARACI SOSYAL MEDYA OLACAK

Sosyal medyanın 2021 trendleri E- ticaret sektöründe de etkili olacak. Artık dünyanın neredeyse yarısı sosyal medyayı kullanırken, sosyal ticaret (e-ticaret satın alımlarını artırmak için sosyal medyayı kullanmak) çevrimiçi alışveriş için bir sonraki adım haline geldi. Sürekli devam eden hedeflemelerle eşleştirilen Facebook ve Instagram mağazalarının tanıtımı, sosyal ağlarınızı Swipe gibi şablonlarla satış için ayarlamanın zamanının geldiğini gösteriyor.

sosyal medya trendleri 2020 , sosyal medya

3.) ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK

AR teknolojisi, dijital etkileşimli deneyimleri IRL(gerçek hayat) deneyimlerinizin üzerine yerleştirmenize olanak vererek çevrimiçi ve çevrimdışı dünyalar arasında köprü oluşturmanıza yardımcı olur. Instagram hikâyeleri AR filtreleri, markanızı veya ürününüzü insanların günlük sosyal deneyimlerine taşımanın eğlenceli bir yoludur. Bu photoshop efektiyle kendi yaratıcı filtrenizi tasarlayabilirsiniz.

sosyal medya trendleri 2020 , sosyal medya

4.) CANLI VİDEOLAR’A DİKKAT

Sosyal medyanın 2021 trendleri arasında sosyal medyadaki en kuvvetli stratejilerden biri ; canlı video, izleyicilerin yalnızca tüketimde bulunmasına değil, aynı zamanda sosyal medyada en sevdikleri kişi ve markalarla gerçekten etkileşime girmesine olanak tanır. Küresel kriz ve kilitlenmeler nedeniyle, canlı video 2020’de gerçekten yükselişe geçti. İnsanların, özellikle bu gerçek zamanlı formatta, artık her zamankinden daha fazla etkileşime can attığı açık.

2021 trendleri sosyal medya

5.) KURUMSAL PRESTİJİ YÜKSELTME FIRSATI

Sosyal medyanın 2021 trendleri, 2020’de yaşanan küresel olaylarlarla birlikte sosyal, politik ve çevresel konulara odaklanmanın artmasıyla, sosyal medya savunuculuğunda bir artışı da beraberinde getirdi. Markalar, akıl sağlığı farkındalığından insan haklarına kadar önemli girişimleri desteklemeye ve aynı zamanda müşterilere değerlerin yönlendirildiğini göstermeye istekli olduklarını her fırsatta gösterdi. Yayınladığınız içerik ne olursa olsun, bir işletme olarak eylemlerinize ve çevreye uygun davranmalısınız.

2021 trendleri sosyal medya

6.) KENDİ KENDİNE BİLİNÇLİ PAZARLAMA

Günümüzde reklamlarla hedeflendiğinizi hissetmeden sosyal medyada gezinmek zor olabilir. Aslında, ortalama bir kişi günde 6.000 ila 10.000 reklama maruz kalıyor! Sosyal medyada ‘maksatlı’ markaların ve pazarlamanın aşırı doygunluğunun yanı sıra daha özgün içeriğe doğru hareket nedeniyle, bir tüketici olarak şirketlerin gerçekte ne olduklarını kabul ettiklerini görmek rahatlatıcı olabilir. İnsanlar özgünlüğü giderek daha fazla sorgulamaya başladıkça, öz bilinçli reklamcılık, sosyal medya yayınlarımızı onurlandırmak için en son ve en büyük pazarlama trendi haline geldi.

2021 trendleri sosyal medya

7.) KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ PAZARLAMA

Her gün sosyal medyada daha fazla işletme ortaya çıktıkça, kullanıcılar tüketmeyi seçtikleri içerik konusunda giderek daha seçici hale geliyor. Sonuç olarak, birçok marka, hedef müşterilerini şaşırtmak ve kalabalık sosyal medya alanında öne çıkmak için kişiselleştirmeyi sosyal medya pazarlama stratejilerine dâhil etmeye başladı. Sosyal medyadaki artan kullanıcı verisi miktarı ile birçok marka, sosyal medyada belirli müşteri gruplarını hedefleyen kampanyalar oluşturarak kişiselleştirilmiş pazarlamalarını daha da ileriye taşıyor. Kişiselleştirme sosyal medyanın 2021 trendleri arasında en kuvvetli olanlardan.

İşte sosyal medyanın 2021 trendlerine göre sizi başarıya götürecek maddeler bu şekildeydi. Siz de bu trendleri işletmeniz, ürününüz ve markanız için kullanmayı unutmayın. Çağın gerisinde kalarak hem kendinizi hem de işletmenizi zor durumda bırakmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir