E-TİCARET'İN EFENDİSİ MAGENTO 2

Sizlerle bir önceki yazımızda, hem dünyadan hem de ülkemizden bazı E-ticaret altyapılarını tanımış, artı ve eksi yönlerini incelemiştik. Bu sefer konumuz dünyanın en gelişmiş E-ticaret altyapısı olan Magento 2 olacak…

 Hep birlikte Magento 2 nasıl bir sistemdir, size ne gibi olanaklar sunar, dünyanın en büyük markaları neden bu sistemi tercih ediyor gibi soruları yanıtlayacağız ve E-ticaretin efendisi Magento 2’yi tercih etmenizi gerektiren faktörleri sıralayacağız.

Hazırsanız başlayalım o halde…

Çevrimiçi işletmeniz için bir e-ticaret mağazası oluştururken, doğru geliştirme platformunu(altyapıyı) seçmek bir zorunluluktur. Nadide amacınız, müşteri etkileşimi için mükemmel bir platform yaratma potansiyelinden yararlanmaktır. Bu sistem e-ticaret işletmeleri için mükemmel bir seçim olarak öne çıkıyor. Neden?

Öncelikle Magento 2 açık kaynak bakımından oldukça zengin bir platformdur. Yaratıcılık ve ilhamın harmanlanmasıyla birlikte rakiplerinizden sıyrılabilmek için şartları mükemmelleştirir. Sunduğu yüksek işlevsellik ve esneklik sayesinde şirketlerin satış etkinliğini arttırmaya yardımcı olur. İşletmeleriniz için mümkün olan en iyi alışveriş sepeti çözümüdür. Çevrimiçi mağazalarınızı daha iyi bir platform haline getiren çok çeşitli esnek araçlar sunar.  

Web siteniz için kullandığınız e-ticaret platformu, güvenli, kullanımı kolay, güçlü bir temele sahip ve aynı zamanda iyi performans ve ölçeklenebilirlik sunacak şekilde tasarlanmalıdır. Henüz işin başındayken bu faktörlerle ilgilenmek ve hayata geçirmek başarının anahtarıdır. Bu hayati araçları size sunabilecek olan yegane sistem ise tartışmasız Magento 2’dir.

magento 2 neden en iyisi ?

Verimli bir e-ticaret mağazası oluşturmak için doğru bir platform gereklidir, ve mevcut tüm platformlar arasında, Magento en iyisi olarak ortaya çıkmakta. Küresel çapta da en çok tercih edilen E-ticaret altyapısı olan bu sistemin neden sektörde lider olduğunu tek tek anlatalım…

1.) Açık kaynaklı bir platformdur. Açık kaynaklı yazılımın avantajıyla, Magento muazzam ölçeklenebilirliğe ve geliştirmeye sahiptir. Bu platformu kullanırken, önceki geliştiricilerin keşfettiği veya inşa ettiği başarıları devralma fırsatına sahipsiniz.

2.) Sayısız özelleştirme ve araç sunar.  diğer platformların sağlayamadığı kullanıcı gereksinimlerini karşılayan çeşitli özelleştirme olanakları sunar.

3.) Stok yönetimi için uygulama ve programlama arayüzü sağlar. Stok yönetimi, bir e-ticaret mağazasının sağlam işleyişi için temel bir gerekliliktir. Stok yönetiminin kolaylaştırılması, içerik geliştirme ve satış kampanyalarıyla senkronizasyon ve sürekli güncelleme, analiz, e-ticaret firmaları için hayati önem taşımaktadır. Magento 2 API rutinleri ile protokoller ve araçlar ayarlanabilir ve envanter de kolayca yönetilebilir. Bir kod tarama cihazı kullanarak stok listeleri de oluşturulabilir.

4.) Dijital pazarlama asistanı ile birlikte gelir. Açık kaynaklı bir e-ticaret platformu olan Magento 2, e-ticaret mağazasını optimize etmek için SEO, anahtar kelimeler, site haritaları, URL önerileri vb. araçları kullanmanıza olanak tanır. Sistemin sunduğu tüm optimizasyon özellikleri, e-ticaret sahiplerinin mağazalarını en iyilerin arasına taşırken müşteriler için ünlü bir e-ticaret mağazası haline gelmesine yardımcı olur.

5.) Gelişmiş arama özelliği vardır. Bir online mağazada filtreleme ve arama yapma gibi hayati özellikler olmazsa olmazdır. Magento 2, müşterilerin mağazanın büyüklüğünden bağımsız olarak ürün ve hizmetleri keşfetmesini kolaylaştıran gelişmiş bir arama özelliği ile birlikte gelir.

6.) Web sitesini mobil uyumlu hale getirir. İnsanların mobil cihazları kullanma sıklığını anlatmaya gerek yok. Dolayısıyla E-ticaret işletmesi olanların güçlü bir erişilebilirlik barındırmaları şart. Magento 2, müşterilerine rakiplerinin önüne geçmek için harika mobilite işlevleri sunar.

7.) E-ticaret işinizin güvenliği emin ellerde.  E-ticaret mağazalarına üst düzey güvenlik sağlayan bir sistemdir. Her türlü saldırıya ve tehlikeye karşı sisteminizi muhafaza eder.

8.) Sorunsuz bir ödeme süreci vardır. Müşteriler, istedikleri ürünü hızlı bir şekilde alabilecekleri hızlı bir ödeme süreci istiyor. Magento 2, alışveriş sepeti oranını verimli bir şekilde hızlıca yükselten basitleştirilmiş bir ödeme süreciyle birlikte gelir.

9.) Arka plandaki güçlü araçlar; sipariş, satış, sevkiyat, stok ve raporlamanın kullanımını, otomasyonunu ve yönetimini kolaylaştırır. Arka planı, kullanıcıları için tüketici deneyimlerini geliştirir.

10.) Sınırları kaldırarak sizi uluslararası boyutlara taşır. Dünyanın farklı bölgelerinin çeşitli dil ve para birimlerini destekleyerek ulusal sınırların ötesine ve farklı kültürler arasında geçme fırsatı sunar.

11.) Kolay entegrasyon sağlar. Veriler, üçüncü taraf araçları ve web / bulut hizmetleri de dahil olmak üzere herhangi bir çakışma olmadan entegre etmeyi kolaylaştırır.

12.) Magento sizi asla yarı yolda bırakmaz. Hem yerel perakende şirketlerinin hem de çok uluslu şirketlerin web siteleri için kullanılabilir. E-ticaret için her boyutta işletme üzerinde büyüyebilir ve ölçeklenebilir.

13.) Hızıyla ezip geçer. Sayfa yükleme süresi, sorgu işleme süresi ve diğer operasyonel parametrelere bakıldığında, Magento bir kez daha baskın olanıdır.

magento 2 kullanan en büyük markalar

Sizlerin de anladığı üzere Magento 2 rakiplerinin övünerek sunduğu özelliklerin kat kat fazlasını ve iyisini müşterilerine sunuyor. Dediğimiz gibi bir E-ticaret sitesinde ihtiyacınız olan her şey bu sistemde mevcut. Sistemin özellikleri ve imkanları söz konusu olduğunda liste oldukça uzun anlayacağınız; Magento, e-ticaret yazılımı açısından bulabileceğiniz en kapsamlı özellik listelerinden birine sahiptir. Kullanıcı sayısının bu kadar yüksek olmasının ve müşterilerinin çoğunluğunun büyük şirketler olmasının nedeni tam da budur.

Şimdi gelin Magento 2 sistemini kullanan dünya devlerine bir göz atalım…

1.) ford

magento ile e-ticaret

Ford en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve tüm varoluş dönemi boyunca üretim açısından dünyada 4. sırada yer almaktadır.

2.) fred perry

magento ile e-ticaret , fred perry

Fred Perry dünyaca ünlü bir İngiliz moda giyim markasıdır. Erkek, kadın ve çocuklar için spor ve günlük kıyafet ve ayakkabı koleksiyonuna sahipler.

3.) land rover

magento ile e-ticaret , land rover

Land Rover, en beğenilen SUV’lar ve arazi araçları konusunda uzmanlaşmış bir araba markasıdır.

4.) liverpool fc

magento ile e-ticaret , liverpool

Liverpool FC online mağazası, Magento 2’yi tercih eden başka bir işletme. Dünyaca ünlü bir İngiliz futbol kulübünün kendi giyim markası.

5.) hp inc.

magento ile e-ticaret

 

HP Inc., dizüstü bilgisayarlar, iş istasyonları, LaserJet ve InkJet yazıcılar dahil olmak üzere yazıcılar ve ayrıca 3D çözümler üretiminde uzmanlaşmış uluslararası bir teknoloji şirketi olarak bilinir.

6.) canon

magento ile e-ticaret

Canon’un ne olduğunu bilmek için fotoğrafçılıkta uzman olmaya gerek yok. Dünyanın her yerinden amatörlere ve profesyonellere, dünyayı fotoğraflara çekerek keşfetmeleri için ilham veren ünlü bir görüntüleme şirketi.

4.) nike

magento ile e-ticaret

Nike, e-ticarette bir başka büyük isim. Dünyanın en büyük atletik ayakkabı, giyim ve spor ekipmanı üreticisi ve tedarikçisi olan Nike, çevrimiçi varlığı için Magento 2 sistemini kullanıyor.

8.) bulgarı

magento ile e-ticaret

Parfümler, aksesuarlar ve saatler de dahil olmak üzere lüks ürünler ve mücevherler sağlayan ünlü İtalyan şirketi Bulgari de Magento 2 ile satış faaliyetlerini sürdürmekte.

9.) everlast

magento ile e-ticaret

Kıyafet, ayakkabı ve aksesuar gibi boks ve spor malzemeleri üretiminde uzmanlaşmış Everlast Amerika temelli en büyük markalardan biridir.

10.) agent provocateur

magento ile e-ticaret

Ajan Provocateur 1994 yılında Joseph Corré ve Serena Rees tarafından kurulan bir İngiliz iç çamaşırı perakendecisidir. Şirketin 13 ülkede mağazası bulunmaktadır.

sonuç olarak

Örnekler bu şekilde uzayıp gider…

Göstermiş olduğumuz markaların heybetini ve hitap ettiği kitlenin büyüklüğünü anlatmaya gerek yok lakin Magento 2’ nin nasıl bir sistem olduğunu bize anlattığı çok açık.

Modern çevrimiçi mağazaların, yeni nesil alışveriş tutumlarının sürekli artan beklentilerini karşılamak için kendilerini bir dizi özellik ile donatması gerekiyor. Esneklik, performans, güvenlik, gelişmiş alışveriş deneyimleri bazı ayırt edici özellikler, kolaylık ve işlevsellik, bu sistem ile elde ettiğiniz şeydir. Bu da onu E-ticaret platformu kategorisinde rakipsiz bir seçim haline getirir.

E-ticaret için web sitesi geliştirirken Magento 2’yi seçerseniz, sizin için altyapının gizli hazinelerini keşfetmek adına yetkin bir geliştirici ekibe sahip olmanız gerekir.

Biliyoruz, bu altyapının sağladığı imkanlar, sunduğu araçlar ve geliştirdiği özellikler sizin için biçilmiş kaftan. Diğer yandan sistemi kullanan markaların adları da sizi bir nebze korkutmuş ve bu sisteme ulaşmanın imkansız olduğu düşüncesine itmiş olabilir. 

İşime uygun mu? Bütçem yeter mi? Uzmanını nereden bulurum? Gibi sorular var kafanızda.

Bu sistemi hayata geçirecek, astronomik rakamlara çıkmayacak, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun hizmeti sunacak, sizi ve markanızı profesyonel stratejiler ile yükseklere taşıyacak ve teknik destek sağlayacak kısacası Magento 2’yi size ulaştıracak olanın BİZ yani OTAKU Medya Reklamcılık & Danışmanlık olduğunu söylesek…

Web tasarım ve E-Ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile ilgili BURAYA tıklayarak detayları görebilirsiniz… 

Ne dersiniz işe koyulalım mı ?

MAGENTO İLE E-TİCARET” te bir düşünce

  1. Pingback: WOOCOMMERCE vs MAGENTO 2 | OTAKU Medya Reklam&Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir