2021 yılında e-ticaret SEKTÖRÜNÜN modası ne olacak ?

2020’nin ticaret sektörü üzerindeki etkisinin ortaya çıkması nedeniyle, beklenen bir artış ile e-ticaret sektörü büyüyor. Her geçen gün, daha fazla işletme çevrimiçi satışa geçerken, pazarlamacılar e-ticaret girişimleriyle öne çıkıyor ve rekabet ediyor. E-ticaret gelirleri, 2020’de 3,53 trilyon dolardan 2022’ye kadar 6,54 trilyon dolara çıkacak. Ancak, e-ticaret sürekli değişen bir sektördür. Her yıl, işletmenizin büyümesine ve rakiplerinizi geride bırakmasına yardımcı olabilecek birkaç yeni trend ortaya çıkmaktadır. 2021’de çok farklı olmayacak. İşte e-ticaret sektörünün 2021 modası ve dikkat edilmesi gereken en önemli e-ticaret trendleri karşınızda.

1.) MARKALAR DİNAMİK FİYATLANDIRMAYI BENİMSEYECEK

Dinamik fiyatlandırma, e-ticaret perakendecilerinin rekabetçi kalmasını ve daha fazla müşteri çekmesini sağlar. Dünyanın en iyi ürününü satsanız bile, doğru fiyatlandırmazsanız, yeterince satış yapamazsınız. Ürünleriniz için doğru fiyatı seçtiğinizden emin olun. “Doğru” ile, mümkün olan maksimum karı elde ederken ürününüzü satma şansınızın en yüksek olduğu miktarı kastediyoruz.

Ürünleriniz için en iyi fiyatı belirlemek için dinamik fiyatlandırma yazılımı kullanın. Bu araçlar, optimum maliyeti belirlemek için rakiplerinizin fiyatları, pazar talebi ve ürünlerinizin algılanan değeri hakkında gerçek zamanlı bilgiler sağlar.

2.) MOBİL E-TİCARET KANATLARI ÇIRPIYOR

Tüketicilerin çevrimiçi alışverişe olan güveni arttıkça, mobil cihazlarını kullanarak alışveriş yaparken kendilerini daha rahat hissediyorlar. 2021’in sonunda mobil cihazların toplam e-ticaret satışlarının neredeyse% 73’ünü oluşturması bekleniyor. Ayrıca, çevrimiçi alışveriş yapanların% 30’u, web sitenizin mobil uyumlu olmadığını fark ederlerse alışverişin ortasında sepetlerini terk etme olasılıkları yüksek.

Çevrimiçi bir satıcı olarak, mobil kullanıcılar için müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanmalısınız. E-ticaret sektörünün 2021 modası içinde mobil taraf çok önemli.

MOBİL E-TİCARET İÇİN İPUÇLARI

e-ticaret sektörünün 2021 modası
  • Google Mobil Uyumluluk Testi’ni kullanarak web sitenizi mobil uyumluluk açısından inceleyin. URL’nizi araca girin ve çevrimiçi mağazanızın duyarlı olup olmadığını gösterecektir. Web sitenizde herhangi bir yükleme sorunu olup olmadığını da gösterir.
  • Akıllı telefonlar kullanarak sitenizi ziyaret eden müşteriler için hızlandırılmış mobil sayfalar uygulayın.
  • Mobil cihazlarda sorunsuz bir ödeme süreci sağlayın ve bunu daha da basitleştirmenin yollarını bulun.
  • Mobil sitenizi manuel olarak test edin. Gezinmenin kolay olup olmadığını kontrol edin. Ürünleri cep telefonunuzda görüntülemenin kolay olup olmadığını ve yakınlaştırma seçeneği olup olmadığını inceleyin.

3.) SOSYAL E-TİCARET PATLIYOR

Sosyal E-ticaret web sitenizden daha yüksek faydalar elde etmek için kaçırmayacağınız bir başka önemli e-ticaret trendidir. Günümüzde alışveriş yapanlar, sosyal medya platformlarında kendilerine en iyi fırsatları yakalama fırsatı veren entegre deneyime sahipler. Sosyal medya platformlarında online reklamların yoğunluğunun artması ile kişiler bu platformlarda ürünler hakkında daha rahat bilgi sahibi olabilmekte ve istenilen ürünleri satın almak için ilgili linkleri takip edebilmektedir.

2021’de sosyal ticaret, e-ticaret web geliştirme endüstrisi üzerinde etkisi olacak en sıcak e-ticaret pazarı trendlerinden biri olacak. Bu nedenle, sosyal medya entegrasyonu, başarılı e-ticaret web sitelerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyatlı bir adım haline gelecek.

4.) ÜCRETSİZ KARGO VE ÜCRETSİZ İADE

Ücretsiz gönderim her yerde mevcuttur ve bu eğilim yalnızca 2021’de popülaritesini artıracaktır. Hemen hemen her tüketici, ürünlerinin ücretsiz kargoya sahip olmasını bekler ve özellikle ürün maliyetleri belirli bir değerin üzerindeyse, bir satın alma işlemine teslimat ücreti koymak son derece zor ve itici olacaktır.

Şu anda ürünlerinizi ücretsiz olarak teslim etme seçeneğiniz yoksa, bunu mümkün kılmanın yollarını düşünmeye başlamak için harika bir zaman. Zira bu durum, satışlarınızı engelleyen önemli bir faktör olabilir. Çeşitli teslimat seçenekleri sunmak ve her birinin kendi hızına sahip olması harika bir başlangıçtır. Bir üst seviyeye çıkmayı planlıyorsanız, ücretsiz iade seçeneği de teklif edin.

5.) ÖZEL PAKETLE ÖZEL HİSSETTİR

Müşteriler her zaman ambalajı işletmenin kendisiyle eşitleme eğilimindedir. Çekici ambalajlar, tüketicileri her zaman önceki web sitesinden tekrar alışveriş yapmaya yönlendirecektir. İnsanların benzersiz ambalajlar için her zaman yumuşak bir köşesi vardır. Bu nedenle, satılacak e-ticaret ürünleriniz olduğunda, ürün ambalajını özelleştirmek bir zorunluluktur. Yaklaşan bu e-ticaret eğilimleri, öğelerin diğerlerinden öne çıkmasına kesinlikle yardımcı olacaktır. Ambalajın estetiğini ve karlılığını vurgulayarak bu eğilimi uygulamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca müşteriler çevre dostu ambalajlara daha fazla ilgi duyacaklar. Tüm bunlar doğru yapılırsa, markanızı geliştirmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

e-ticaret sektörünün 2021 modası

Sonuç olarak

E-ticaret sürekli genişleyen bir dünyadır. Küresel tüketicilerin yoğunlaşan satın alma gücü, sosyal medya kullanıcılarının çoğalması ve sürekli gelişen altyapı ve teknoloji ile 2021 ve sonrasında e-ticaretin geleceği her zamankinden daha canlı. Önümüzdeki yıllardaki değişikliklere hazırlanmanıza ve 2021’de e-ticaret işinizi yeni bir boyuta yükseltmenize yardımcı olmak için sizleri bilgilendirdik.

E-ticaret sektörünün 2021 modası bu şekildeydi.

Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir